Цінуймо справжній людський капітал нашого суспільства – психологічну спільноту!
Главная » 2017 » Листопад » 30 » Новий Закон України «Про освіту»: які зміни очікують на дошкілля?
21:49
Новий Закон України «Про освіту»: які зміни очікують на дошкілля?

Головна новина, яку нині бурхливо обговорює наше суспільство, а найперше педагогічна спільнота, — прийнятий нещодавно Закон України “Про освіту”. Цей документ — дороговказ для колективів усіх закладів освіти, зокрема й для дитячих садків, оскільки визначає нову  стратегію  розвитку  освітньої  системи  в державі.  Насамперед  він  закладає  підвалини для нової української школи, однак зміни стосуються й дошкільної ланки. Розгляньмо ж концептуальні положення, які стануть орієнтирами у нашій роботі.

Прийняття і затвердження основного державного освітянського документу відбувалося в надзвичайних умовах: процеси реформування та модернізації зачепили всі рівні і ланки вітчизняної освіти. Загальний рух у галузі освіти протягом останнього десятиріччя  можна порівняти з рухом човна  у штормову погоду: кидання з боку  бік у просторі не завжди упорядкованих і оправданих новацій, накриття височезними хвилями начебто прогресивних ідей, що неодноразово розбивались об реалії неготовності щодо їх втілення, залишаючись від того лише на рівні декларування.  Люди втомилися від бурхливих змін, але прагнуть не спокою, а усталеності принаймні в ключових орієнтирах: куди рухатися, що з того, що традиційно виступало інструментами реалізації освітніх завдань, варто залишити, а що з інновацій гідне поширення. Саме тому освітяни з нетерпінням очікували підписання Президентом Закону «Про освіту» як дороговказу здійснення педагогічними колективами освітньої діяльності протягом наступних років.

Для цитування: Крутій К., Гавриш Н. Новий закон України «Про освіту» : які зміни очікують на дошкілля? // Дошкільне виховання. – 2017. – № 11. – С. 2-6.

Завантажити звідси:

Dv_2017-11_Gavrysh_Krutiy

Просмотров: 193 | Добавил: Julia | Теги: Закон України Про освіту, дошкілля | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar