Ігри в адаптаційний період з дітьми двох-трьох років (далі буде)

Ігри - розваги

Іди до мене

Хід гри. Дорослий відходить від дитини кілька кроків і манить його до себе, ласкаво примовляючи: "Іди до мене, мій хороший!" Коли дитина підходить, вихователь його обіймає: " Який до мене хороший Коля прийшов!" Гра повторюється.

Прийшов Петрушка

Матеріал. Петрушка, брязкальця.

Хід гри. Вихователь приносить Петрушку, розглядає його з дітьми.

Петрушка гримить брязкальцем, потім роздає брязкальця дітям. Вони разом з Петрушкою струшують брязкальцями, радіють.

Видування мильних бульбашок

Хід гри. Вихователь на прогулянці видуває мильні бульбашки. Пробує отримати бульбашки, похитуючи трубочкою, а не дмухаючи в неї. Рахує, скільки бульбашок може втриматися на трубочці за один раз. Намагається спіймати на льоту всі бульбашки, поки вони не торкнулися землі. Наступає на мильну бульбашку і здивовано запитує дітей, куди вона зникла. Потім вчить кожну дитину видувати мильні бульбашки.

(Напружувати м'язи рота дуже корисно для розвитку мовлення.)

Хоровод

Хід гри. Вихователь тримає дитину руки і ходить по колу, примовляючи:

Навколо рожевих кущів,

Серед трав і квітів,

Кружляємо, кружляємо хоровод.

До того ми закружляли,

Що повалилися на землю.

БУХ!

При проголошенні останньої фрази обидва "падають" на землю. Варіант гри:

Навколо трояндових кущів.

Серед трав і квітів,

Водимо, водимо хоровод.

Як закінчуємо коло.

Дружно ми стрибаємо раптом,

ГЕЙ! Дорослий і дитина разом підстрибують.

Сонячні зайчики

Матеріал. Маленьке дзеркальце.

Хід гри. Вихователь дзеркалом пускає сонячних зайчиків і говорить при цьому: Сонячні зайчики Грають на стіні. Помани їх пальчиком, Нехай біжать до тебе!

За сигналом "Лови зайчика!" діти намагаються його зловити.

Гру можна повторити 2-3 рази.

Покружимся

Матеріал. Два іграшкові ведмедики.

Хід гри. Вихователь бере ведмедика, міцно притискає його до себе і крутиться з ним. Дає іншого ведмедика малюкові і просить також покружляти, притискаючи до себе іграшку.

Потім дорослий читає віршик і діє у відповідності з його змістом. Дитина слідом за ним виконує ті ж рухи.

Я кружусь, кружусь, кружусь,

А потім зупинюся.

Швидко-швидко покружусь.

Тихо-тихо покружусь,

Я кружусь, кружусь, кружусь

І на землю повалюсь!

Ховаємо ведмедика

Хід гри. Вихователь ховає знайому дитині велику іграшку (наприклад, ведмедя) так, щоб вона трохи було видно. Кажучи: "Де ведмедик?", шукає його разом з дитиною. Коли малюк знайде іграшку, дорослий ховає її так, щоб шукати було складніше. Після гри з ведмедиком ховається сам вихователь, голосно промовляючи "ку-ку!" Коли дитина знайде його, він перебігає і ховається в іншому місці. В кінці гри дорослий пропонує сховатися дитині.

Хоровод з лялькою

(проводиться з двома-трьома дітьми)

Матеріал. Лялька середніх розмірів.

Хід гри. Вихователь приносить нову ляльку. Вона вітається з дітьми, гладить по голові. Дорослий просить дітей по черзі потримати ляльку за руку. Лялька пропонує потанцювати. Вихователь ставить дітей у коло, бере ляльку за одну руку, іншу дає дитині і разом з дітьми рухається по колу вправо і вліво, наспівуючи просту дитячу мелодію (наприклад, "Веселу дудочку" М. Красева).

Варіант: гра проводиться з ведмедиком.

Будь ласка, додавайте в коментарях свої варіанти ігор!

Категория: Мои статьи | Добавил: Julia (22.08.2016)
Просмотров: 472 | Теги: консультування, адаптація, ігри | Рейтинг: 5.0/1