Цінуймо справжній людський капітал нашого суспільства – психологічну спільноту!
Главная » Статьи » Мои статьи

Особливості поганої поведінки в дошкільнят

Неслухняні діти завдають батькам багато клопоту. Закликати дітей до порядку – безрезультатно, а покарання тільки погіршують ситуацію. Як же батькам діяти в таких ситуаціях? Розглянемо найбільш поширені прояви поганої поведінки в дошкільнят і спробуємо розібратися, як можна з ними впоратися.

Дитина перебиває батьків

Маленькі діти швидко приходять у збуджений стан і, якщо хочуть щось сказати, роблять це негайно. Тому вони постійно перебивають батьків. Спілкуючись з трирічною дитиною, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

  • Дозвольте дитині договорити фразу до кінця. Вислухайте її, не перебиваючи, і тільки потім почніть говорити самі.
  • Поясніть дитині, що ви не перебивали її й вислухали до кінця, і тепер вона повинна послухати вас. Скажіть, що в неї буде можливість сказати, що вона хоче, після того, як ви закінчите говорити: «Дозволь мамі закінчити, люба» або «Мама ще не договорила».

Дитина переходить на гучний крик

Маленькі діти, особливо у віці до трьох років, не завжди можуть словесно виражати свої думки й почуття. Вони схильні висловлювати злість або інші негативні емоції різними способами, за допомогою крику також. Якщо ваша дитина переходить на крик, дійте таким чином:

  • Не кричіть на дитину у відповідь. Це тільки переконує її в тому, що така поведінка нормальна.
  • За допомогою ігор навчіть дитину говорити спокійно. Наприклад, ви можете почати зі змагання, хто голосніше крикне, а потім – хто зможе говорити тихіше.
  • Визнайте почуття малюка, поговоріть з ним. Хоча повноцінно спілкуватися з однорічною дитиною й неможливо, але ваші слова можуть її заспокоїти, і вона припинить кричати.

Дитина втікає

Відчуваючи злість, дитина втікає й ховається? Це може бути небезпечно, якщо такі випадки відбуваються на дорозі, в супермаркеті або в інших громадських місцях. Ви можете убезпечити дитину, якщо будете дотримуватися наступних правил:

  • Слідкуйте за рухами дитини. У громадських місцях і на пішохідних переходах завжди тримайте її за руку.
  • Поясніть дитині, де можна бігати, а де – ні. Покажіть це на прикладі інших людей: де вони гуляють і що роблять. Наприклад, покажіть дитині, як бігають і грають діти в парку й поясніть, що тут можна бігати.

Дитина смикає інших за волосся, щипає або кусається

Маленькі діти кричать, лізуть у бійку або смикають за волосся батьків, коли вважають, що з ними поводяться погано. Єдиний спосіб справитися з такою поведінкою – дати зрозуміти дитині, що така її поведінка не працює:

  • Зупиняйте дитину щоразу, коли вона смикає за волосся або щипає себе та інших. Поясніть їй, що так робити не можна.
  • Поговоріть з дитиною й поясніть їй, що смикати за волосся – це погано.
  • Не тягніть дитину за волосся, щоб показати, що це боляче. Дитина може прийняти це за гру та спробувати зробити це знову.

Дитина розкидає речі

У віці від півтора до трьох років дитина часто розкидає речі, коли засмучена, або робить це просто з цікавості. Вона може розкидати їжу, іграшки або інші речі.

  • Щоб малюк не розбив цінні предмети, покажіть йому, що можна кидати: м'ячі, м'які або гумові іграшки, що не розіб'ються.
  • Відучіть його кидати речі, коли він відчуває злість або агресію. Постарайтеся ігнорувати подібну поведінку. Якщо дитина продовжує це робити або кидає речі в інших дітей, негайно зупиніть її. Скажіть: «Ні! Це погано» або «Ні! Це боляче!» При цьому говоріть з дитиною спокійним тоном.
  • Знайдіть спосіб запобігти такій поведінці дитини. Наприклад, у машині ви можете прив'язати іграшки до сидіння. Так малюк не зможе їх кидати.

Як упоратися з поганою поведінкою дитини вдома

Батьки часто замислюються над питанням: «Чому діти такі примхливі?» Погана поведінка дитини викликає стрес у батьків. Наведені нижче інструкції допоможуть швидко впоратися з поганою поведінкою малюка.

  • Не звертайте уваги. Коли ви реагуєте на погану поведінку дитини, ви провокуєте її продовжувати чинити так само.
  • Позитивно ставтеся до цієї проблеми. Якщо ви занадто стурбовані поведінкою малюка, ви навряд чи зможете знайти ефективний спосіб упоратися з нею. Сконцентруйтеся на змінах у поведінці.
  • Будьте послідовні у своїй реакції на поведінку дитини. Важливо також установити покарання за погану поведінку й постійно дотримуватися цього правила. Так малюк рано чи пізно змінить свою поведінку.
  • Іноді можна поміняти правила, щоб змінити старі звички дитини. Наприклад, можна скоротити час на перегляд телевізора, комп'ютерні ігри або інші заняття, якщо це піде їй на користь.
  • Подавайте дитині позитивний приклад. Змініть свою поведінку, якщо хочете, щоб дитина змінила свою. Діти різного віку вчаться, спостерігаючи за вами й імітуючи вас. Вони думають, що батьки краще знають, як поводитися.
  • Розслабтеся. Не занадто турбуйтеся з приводу звичайних криків, суперечок або сварок. Це не обов'язково означає, що в дитини з'явилися проблеми з дисципліною.
  • Заохочуйте за хорошу поведінку. За те, що вона дякує батькам після прийому їжі, допомагає мамі вдома, що не перебиває інших під час розмови й багато інших речей.

Заняття для дітей з проблемами поведінки

Найефективніший спосіб упоратися з поганою поведінкою дітей, особливо дошкільнят – зайняти їх чимось. У цьому вам може допомогти одне з наведених нижче занять.

  • Фізичні вправи та ігри – кращий спосіб «випустити пар». Коли дитина хвилюється або гнівається – їй краще пограти на вулиці, щоб вона заспокоїлась. Якщо в дитини багато невитраченої енергії, вона вихлюпує її іншими доступними їй способами – через істерики, деструктивну поведінку.
  • Рольові ігри – чудове заняття, здатне навчити дитину справлятися зі своєю імпульсивністю. Одна з головних причин поганої поведінки дитини - нестача самоконтролю, а рольові ігри допоможуть його розвинути.
  • Попросіть дитину почитати вам уголос. Займайтеся цим перед сном, коли в дитини надлишок енергії і їй потрібно заспокоїтися та розслабитися.
  • Розповідайте історії. Це розвиває уяву й дозволяє направити енергію в позитивне русло, а також допомагає батькам зрозуміти спосіб мислення дитини. Замість звичайних історій можна спробувати терапевтичні – казкотерапію для дітей, де кожна казка спрямована на виправлення однієї з проблем малюка.
  • Грайте в хороші ігри й читайте хороші книги, які вчать дитину добротитерпіння й любові до ближнього.

Дитина може випадково здійснювати негарні вчинки. Не прагніть щоразу карати її за це. Якщо ж погана поведінка дитини повторюється або має серйозні наслідки – необхідно втрутитися.

Перш ніж називати свою дитину неслухняною, постарайтеся зрозуміти причини її поганої поведінки. При правильному підході й за допомогою фахівців можна вирішити більшість проблем з поведінкою дитини та зробити все для того, щоб вона виросла доброю, розумною та справедливою.



Источник: https://childdevelop.com.ua/articles/upbring/4037/
Категория: Мои статьи | Добавил: Julia (23.08.2017)
Просмотров: 537 | Теги: просвіта, консультування, виховання | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
avatar