Цінуймо справжній людський капітал нашого суспільства – психологічну спільноту!
Главная » Статьи » Мои статьи

Розвиваємо увагу у дітей (зорова увага)

Про розвиток уваги у дітей ми з вами вже говорили у попередніх статтях, сьогодні зупинимося конкретно на розвитку зорової уваги у дітей. Сьогодні ми пропонуємо зупинитися на практичних заняттях - до вашої уваги вправи на та ігри на розвиток зорової уваги у дітей.

Розвиток зорової уваги у дітей: гра «Черга»

Для гри знадобляться 3-4 різні іграшки, або картки-картинки, або можна використовувати будь-які інші предмети.

Запропонуйте дитині пограти в чергу до лікаря, перукаря, в банк або ще куди-небудь. Розставте разом з дитиною іграшки по порядку, так ,наче вони сидять в черзі. Попросіть дитину відвернутися і заберіть якусь іграшку. Запитайте дитини: «Хто втік з черги?». Дитина повинна назвати зниклу іграшку. Поверніть її на місце, потім знову попросіть дитину відвернутися і поміняйте дві іграшки місцями. Запитайте: «Хто переплутав чергу?».

Розвиток зорової уваги у дітей: гра з картками

Для гри знадобляться 3-7 карток із зображенням різних тварин або предметів.

Розкладіть перед дитиною картки і обговоріть всі зображення. Нехай дитина назве малюнок на кожній картці, наприклад: «Це відерце», «Це слоник», «Це м'ячик», «Це собачка». Потім переверніть картки і запитайте: «Де відерце? Де Слоник? Де м'ячик? Де собачка? »

Розвиток зорової уваги у дітей: гра «Склади візерунок»

Для гри знадобляться різні невеликі фігури. Їх можна вирізати з картону, а можна використовувати деталі дитячого конструктора.

Складіть на килимку доріжку або візерунок з фігур. Починайте з 3 - 4-х елементів, а коли дитина освоїть такі завдання, збільште кількість. Для дитини 5 років кількість фігур можна поступово збільшити до 7 - 8-ми.

Попросіть малюка подивитися на доріжку або візерунок і запам'ятати. Потім запропонуйте дитині відвернутися. Змініть розташування однієї фігури і попросіть дитину відновити розташування фігур на доріжках (візерунках). Поступово складність гри можна збільшувати, змінюючи розташування двох і більше елементів.

Гра з паличками «Повторюй за мною!»

Для гри знадобляться рахункові палички. Дитині видається певна кількість рахункових паличок. Трирічним малюкам буде досить по 3 - 4, з віком і освоєнням гри кількість рахункових паличок можна збільшувати до 7 - 8-ми. Викладіть з рахункових паличок довільну композицію, хай діти дивляться і запам'ятовують. Потім закрийте композицію з рахункових паличок аркушем паперу, дітям треба буде скласти зі своїх паличок таку ж фігуру. Якщо всі змогли повторити, роль ведучого переходить до наступного гравця.

Гра «Знайди на малюнку фігури»

Для гри знадобляться прості малюнки, наприклад, з будиночком, ялинкою, квіткою, сонечком. Запропонуйте дитині знайти різні геометричні фігури, які сховалися на зображенні: кола, овали, трикутники, квадрати, прямокутники. Переконайтеся, що дитина знає всі названі фігури. Для цього намалюйте їх, назвіть і покажіть на прикладі, як можна знайти заховану на малюнку фігуру.

Гра «Малюємо за зразком»

Для гри знадобляться картки із зображенням простих фігур. Такі картки можна виготовити самостійно, нарізавши на квадрати білий картон і намалювавши на них фігури.
Дайте дитині аркуш паперу і олівці, покладіть перед ним одну картку і попросіть його уважно на неї подивитися. Через 10 секунд картку переверніть зображенням вниз і попросіть дитину намалювати таку ж фігуру, як на картці.

Для трирічних малюків спочатку на картках повинні бути прості фігури одного кольору (коло, трикутник, квадрат, овал, прямокутник). Поступово можна ускладнювати гру, і давати дитині картки з фігурами, зафарбованими в два кольори, потім в три і чотири. П'ятирічним дітям можна давати картки з двома - трьома фігурами, розфарбованими в різні кольори.

Розвиток зорової уваги у дітей: гра «Веселі картинки»

Для гри знадобляться прості картинки із зображенням окремих предметів, наприклад, відерця, машинки, м'ячики, зайчика.

Візьміть 4 - 5 картинок, виберіть з них 2 - 3 і покладіть перед малюком. Решту картинок не показуйте. Запропонуйте дитині уважно подивитися на картинки і обговоріть, що на них намальовано. Потім візьміть картинки, які ви розглядали і змішайте з іншими картинками. Дайте дитині всі картинки (4 - 5) і запропонуйте вибрати з них ті, які він уже бачив.
Поступово кількість картинок в одному сеансі гри можна збільшувати, але не раніше, ніж дитина буде добре виконувати завдання з меншою кількістю картинок.

Цю гру можна урізноманітнити. Наприклад, викласти картинки в рядок, дати дитині їх розглянути, потім змішати картинки і попросити дитину покласти картинки в правильному порядку.

Категория: Мои статьи | Добавил: Julia (25.11.2017)
Просмотров: 539 | Теги: розвиток уваги, розвиток, увага, діти, зорова увага, ігри | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar