Цінуймо справжній людський капітал нашого суспільства – психологічну спільноту!
Главная » Статьи » Мои статьи

Дещо з історії кінезіології

До кінезіолгічних методик стародавності можна віднести древньокитайську філософську систему Конфуція (близько 2700 р. до н.е.) – це система певного руху тіла для укріплення здоров'я та розвитку мозку.

Древньоіндійську йогу,  в якій певними вправами досягався розвиток вищих психофізичних можливостей.

Кінезіотерапію Гіпократа (близько 480 р. до н.е.) – це система вправ яка підтримує мозок в активному стані на протязі всього життя.

Вважають, що секрет молодості та краси Клеопатри полягав у тому, що вона на протязі всього життя виконувала вправи, які тримали її мозок в активному стані.

Засновником освітньої кінезіології є американський вчений Пол Деннісон, який все своє професійне життя присвятив сфері – освіти.  Пол Деннісон доктор філософії та педагог за освітою. В 1960 році він почав дослідження з поліпшення читання і його зв’язок з поліпшенням мозку, яке надалі переросло в “Гімнастику для мозку”  1970-х роках Пол Деннісон працював в Центрі групового навчання для невстигаючих "Долина", де він протягом 20 років допомагав дітям і дорослим. Деннісон розробив систему швидких, простих, специфічних рухів, що приносять користь кожному незалежно від його проблеми. Особливо ефективною виявилася вона в дітей, діагностованих як "нездатних до навчання".  У 1987 результаті ГМ (гімнастика мозку) була оцінена експериментально. У цьому експерименті брали участь 19 учнів спеціальної школи. Кожен учень робив вправи ГМ по 10-15 хвилин щодня. Показники прогресу учнів за 1 рік такі, що їх успішність підвищилася на 50%. Значно підвищилася здатність учнів концентруватися на виконуваному завданні.

Етапи розвитку функцій головного мозку:

І етап від 0 до 2-3років – іде розвиток ствола головного мозку;

ІІ етап від 3 до 7-8 років – розвиток правої півкулі, закріплення міжпівкульних асиметрій по мовленню, по індивідуальному матеріальному профілю ( формується ведуча рука, нога, око, вухо);

ІІІ етап від 8 до 15 років – іде становлення міжпівкульної взаємодії і йде розвиток мозолістого тіла. Дозрівання мозку – процес довготривалий і нерівномірний, він відбувається шляхом нашарування і налаштування нових рівнів над старими.

Потрібно розвивати дитину, а не натаскувати випереджуючи природний перебіг процесів розвитку мозку.

Проблема успішності в навчанні може бути вирішена якщо в процесі життя використовується робота обох півкуль мозку . Розвивальна робота повинна бути спрямована від руху до мислення, а не навпаки. Цікаво, що людина може мислити сидячи нерухомо, однак для закріплення думки необхідно рух.

Нейрогімнастика рекомендована для тих, хто хоче поліпшити якість і зміст свого життя і отримати задоволення від рухів. Вправи повинні проводитися систематично в спокійній, дружній атмосфері. Важливо точно виконувати вправу, тому необхідно звертати увагу на правильність виконання вправ дітьми. Таку гімнастику можна рекомендувати для виконання вдома з батьками, з педагогом під час або перед заняттями тощо. Заняття починаються з вивчення вправ, які поступово стають все більш складними і збільшується об’єм виконуваних вправ.

По матеріалам Інтернет-джерел

Категория: Мои статьи | Добавил: Julia (18.12.2015)
Просмотров: 841 | Теги: здоров'язберігаючі технології, кінезіологія | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar