Цінуймо справжній людський капітал нашого суспільства – психологічну спільноту!

Коротка Зінаїда Григорівна – методист КМНМЦ ЦПС

Освіта: університет ім. Драгоманова, м. Київ

Спеціалізація: практична психологія

Кваліфікація: спеціаліст вищої категорії

Відповідає за діяльність методичних та творчих об’єднань практичних психологів ДНЗ

У горнилі революції Гідності, війни, інформаційних протистоянь з Росією усім нам потрібен час та інструменти для осмислення реалій, які вирують навколо.

Набуває актуальності накопичення та постійне відновлення ресурсів, що необхідні для професійної діяльності та особистого емоційного благополуччя. До фахівців психологічної служби щодня звертаються люди зі своїми проблемами і трагедіями, що тісно переплітаються сьогодні з політичними та економічними процесами. Психологи, занурені в надання реабілітаційної допомоги, самі стикаються з тривожними станами, нервовим виснаженням від хронічного стресу, викликаного подіями в Україні. Тому, реагуючи на запити  і виклики сьогодення, ці актуальні теми ми  пропрацьовували на кожному семінарі, майстер-класі,  методичному об’єднанні.                                                              

  1. Передавали  навички психологічного самозбереження практичним     психологам  з рук в руки.
  2. Вчили способам  саморегуляції.
  3. Обговорювали питання, що зорієнтовують  як молодих спеціалістів, так і практиків з багаторічним стажем. Адже досвід виживати в країні, де йде війна, сучасне покоління психологів тільки здобуває..

Крім спланованих робочих питань, в 2014/2015 навчальному році на зустрічах з колегами постійно акцентувалась увага на особливостях роботи в умовах актуальних викликів часу. А саме:

  • Розвиток компетентності по самоідентифікації симптомів емоційного вигорання.
  • Навчання навичкам оволодіння ресурсними техніками
  • Пропрацювання на інтервізії актуальних проблем психологів.
  • Поповнення ресурсів емоційної сфери психологів : організація культурного відпочинку; перерви на брейк-каву; поповнення картотеки літератури (притчі, афоризми, молитви, терапевтичні казки тощо).
  • Обмін особистими стратегіями поведінки фахівців психологічної служби по оперативній та відстроченій самодопомозі.
  • Регулювання робочого навантаження психологів служби згідно чинних нормативів, складності запитів, власних психологічних ресурсів.

ІРОНІЧНА БІОГРАФІЯ

(......)

ЛАСКАВО ПРОСИМО!
Тут ви знайдете корисну і цікаву інформацію: корекційно - розвивальні програми, презентації, буклети, майстер-класи, роботу з молодими спеціалістами, моніторингові дослідження в ДНЗ, публікації, в які входять методичні розробки і авторські програми, фотофакти тощо.

ЗНАЙОМТЕСЯ - НАША ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА ДНЗ м.КРЕМЕНЧУКА

Всі фахівці психологічної служби мають вищу базову освіту. Серед практичних психологів 23 мають кваліфікаційний рівень «спеціаліст», 4 – «спеціаліст II категорії» 7 -  «спеціаліст I категорії» та 7 «спеціалісти вищої категорії».

На протязі останніх 2 років психологічна служба дошкільних закладів працювала над науково – методичною проблемою «Вдосконалення роботи педагогічних колективів ДНЗ, щодо підвищення психологічної компетентності у світлі впровадження програми «Я у Світі» та формування безпечного освітнього середовища в дошкільних навчальних закладах міста».

Крім того, проблематика, за якою напрацьовується алгоритми психологічного супроводу навчально – виховного процесу в ДНЗ була досить широка:

  • Це і розширення поведінкового репертуару дошкільників засобами психологічної гри;

  • Створення умов для вивільнення творчого потенціалу дошкільників;

  • Реалізація заходів по формуванню у педагогів мотивації до інноваційної діяльності;

  • Формування свідомого ставлення до материнських і батьківських функцій у батьків вихованців дошкільних закладі

Психологам дошкільних закладів

Були запропоновані сучасні інтерактивні форми набуття професійного досвіду:

  • діяльність методичного об’єднання;

  • засідання клубу «Пізнай себе – зрозумій інших»;

  • тематичні майстер – класи»;

  • засідання творчих груп;

  • лекції – дискусії

  • спільні проекти практичних психологів, адміністрації ДНЗ та вихователів

Психологам рекомендовано інформувати адміністрацію навчальних закладів:

  • про свій професійний рівень;

  • спектр своїх послуг;

  • умови результативності своєї роботи (отримати запит, ресурси своєї діяльності і тільки після цього здійснювати психологічний супровід).

Психологічна служба ДНЗ постійно працює над підвищенням психологічної компетентності всіх учасників навчально – виховного процесу в ДНЗ.

На наш погляд саме психологічній службі надається пріоритет в проведенні просвітницької роботі і орієнтації педагогів на активний творчий пошук конкретних дій в конкретній ситуації, тобто індивідуалізації, як основний принцип взаємин між педагогами і дітьми.