Цінуймо справжній людський капітал нашого суспільства – психологічну спільноту!
Главная » 2016 » Травень » 12 » День Психолога
14:17
День Психолога

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, ПСИХОЛОГ!

Цінуймо справжній людський капітал нашого суспільства – психологічну спільноту! 23 квітня психологи відмічають професійне свято – День Психолога.

Психолог – це мудрість, підтримка, комфорт, аналіз, інформація одним словом – це повітря, без якого неможливо жити, творити, любити, долати негаразди.

Психолгічна служба системи дошкільної освіти м. Кременчука налічує - 41 фахівця з них: 40практичних психологів і 1 працівник ЦПС. Слід відзначити, що в більшості дитячих садків практичний психолог став найавторитетнішою людиною, яка забезпечує неформальне спілкування дітей та педагогів, спеціалістом, який завжди готовий надати необхідну допомогу. Саме такі фахівці уособлюють перспективи розвитку нашої психологічної  служби ДНЗ.

Сходинки зростання. Ми вибрали цю професію. Наші мрії здійснились – ми працюємо психологами.

Форми роботи психологічної служби ДНЗ. Психологічна служба ДНЗ постійно працює над підвищенням психологічної компетентності всіх  учасників навчально-виховного процесу в ДНЗ.

Основні здобутки психологічної служби ДНЗ. Реагуючи на запити і виклики сьогодення, актуальні теми ми пропрацьовуємо на кожному семінарі, методичному об'єднанні, майстер-класі.

Наша основна теза: Системна підтримка колег – складова безпеки в роботі практичного психолога. 

Практичним психологам запропоновані сучасні інтерактивні форми набуття професійного досвіду:
Діяльність методичного об’єднання.
Засідання клубу "Пізнай себе – зрозумій інших", "Психологос".
Тематичні майстер-класи.
Засідання творчих груп.
Лекції-дискусії.
Спільні проекти практичних психологів, адміністрації ДНЗ  та вихователів.
Психологічні курси відповідального батьківства за програмою роботи з батьками "Колиска" розробленою практичним психологом Центру розвитку дитини № 26 Родік Т.С.

Психологічна безпека освітнього середовища та,як наслідок, охорона і підтримка психічного здоров’я його членів  є пріоритетним напрямком нашої психологічної служби в системі освіти.

 

Психологічний захист кожного суб’єкта навчально-виховного процесу. Незахищений повинен отримати ресурс, психологічну підтримку,  гарантію реалізації права на активну взаємодію. Засідання клубу "Пізнай себе і зрозумій інших", "Психологос" для молодих спеціалістів – вихователів та практичних психологів:
Тема: "Академія успіху. Я пізнаю  людей".
Тема: "Світ відмінностей. Я пізнаю  людей".

 

У більшості ДНЗ практичні психологи пропанують колективам педагогів "Психопрофілактичні хвилини для відновлення сил і "перезавантаження", з використанням інструментальної музики, яка впливає на психоемоційні стані педагогів".

Проведення семінарів:
"Концепція безпеки освітнього середовища в ДНЗ. Мистецтво ефективної організації життєдіяльності сучасного дошкільного закладу” – семінар для завідуючих ДНЗ.  Мета: реалізація концептуальних засад безпечного розвитку дошкільника, як собистості в національній системі освіти.

Міський семінар практичних психологів ДНЗ:
"Психологічна підтримка комфортного освітнього середовища в дошкільних навчальних закладах".

Міський семінар-практикум: "Аналіз теорії казкотерапії та практичне застосування її в роботі з дітьми та дорослими".

Семінар практичних психологів ДНЗ: "Психологічний супровід соціально-емоційного розвитку особистості дитини в умовах сучасного дошкільного закладу".  Місце проведення: ПОІППО. м.Полтава. Учасники: практичні психологи, вихователі – методисти ДНЗ, методисти КМНМЦ ЦПС, ПОІППО.


 

Міський семінар-практикум: "Медіація як спосіб вирішення конфліктів. Практикум розширення поведінкового репертуару психолога під час конфліктів в освітньому закладі". Місце проведення: оздоровчий комплекс "Нафтохімік". Учасники: практичні психологи, вихователі-методисти ДНЗ, методисти КМНМЦ ЦПС.

Майстер-класи та засідання творчих груп практичних психологів ДНЗ: "Батьківський клуб, як форма роботи дошкільного психолога", "Модель психологічного вивчення професійних якостей і діяльності педагога ДНЗ" (взаємодія практичного психолога з педагогами під час вивчення їх діяльності), "Розвиваючі заняття з дітьми раннього віку", практикум розширення поведінкового репертуару психолога під час конфліктів в освітньому закладі. "Домінуючі стратегії конфліктної поведінки  (метафоричний варіант). Експрес-діагностика "Самооцінка конфліктності та раціональної поведінки в конфлікті", "Привіт, конфлікт", "Навчання навичкам оволодіння ресурсними техніками". "Абетка спілкування, розвиток емоційної сфери у дітей та формування позитивного образу "Я".

"Аналіз рівнів сформованості соціальної компетентності дошкільників та вивчення рівня готовності педагогів до поглибленої роботи щодо соціально – емоційного розвитку дитини".

Круглий стіл "Використання недирективної ігрової терапії у психокорекційній роботі з дітьми. Інтерактивна гра, як інструмент оптимізації педагогічної діяльності вихователя-методиста для розв’язання чисельних організаційних і освітніх завдань."

Психологічний практикум
Інтерактивне заняття з елементами тренінгу для учасників обласного семінару за авторською програмою "Ігри для вихователів" п.п. центру розвитку дитини № 26 Родік Т.С.
Заняття для педагогічних працівників з елементами тренінгових вправ "Занурення у світ дитини і свій внутрішній світ" Театралізований тренінг для педагогів ДНЗ "Творча уява і фантазія у професійній діяльності
вихователя".

Просмотров: 593 | Добавил: Julia | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
avatar